Zapewne starasz się trzymać malucha z dala od swojego smartfona czy tabletu, tymczasem istnieje wiele aplikacji dla dzieci, które pomagają uczyć się nowych umiejętności, trenować spostrzegawczość czy logiczne myślenie, wspierają kreatywność. Możesz odkryć rozmaite rozwijające edukacyjne gry mobilne, dostępne często i na android i na ios. Sprawdź jakie gry i aplikacje mogą pomóc Ci rozwijać umiejętności Twojej pociechy!          

Najlepsze aplikacje i gry edukacyjne dla najmłodszych – co wybrać?

Przedstawiamy wybór 5, w większości bezpłatnych, aplikacji na urządzenia mobilne, których możesz nie znać, a które Twojemu dziecko mogą umilać czas, jednocześnie ucząc:

  • Drawnimal uczy rysunku i literek, a także języków obcych, zalecana dla dzieci od 4. roku życia. Aplikacja polega na tym, że dzieci rysują ołówkiem na papierze dookoła telefonu różne, proste elementy, z których powstają zwierzątka. Dodatkowo, każde zwierzątko pozwala poznać jedną literkę w 5 obcych językach. Apka jest świetnym połączeniem świata online i offline, do tego jest bardzo intuicyjna. Dzięki niej maluchy kształtują wyobraźnię przestrzenną, rozwijają się twórczo, ale też uczą nieszablonowego myślenia.
  • Duolingo to jedna z najpopularniejszych apek (o ile nie najpopularniejsza!) do nauki języków, zbiera świetne recenzje. Jest dobrym wyborem dla początkujących – minimalny wiek użytkownika to 4 lata. Ma szalenie intuicyjny design, jest kolorowa, estetyczna, przyjazna dla dzieci, dla dorosłych zresztą też, więc możecie uczyć się wspólnie 🙂 Rodzicie i dzieci dzięki niej mogą wybierać spośród ponad 40 różnych języków obcych! Dzisiaj oczywistością już chyba dla wszystkich jest to, że warto inwestować w naukę języków obcych już od najmłodszych lat!
  • Avokiddo Emotions to genialna podróż po emocjach dla Ciebie i Twojego malucha. Apka jest płatna, ale szalenie wciągająca. Trudny temat podaje w sposób bardzo prosty i zrozumiały dla najmłodszych – są zabawne zwierzątka, są wyjątkowe typy osobowości, niespodzianki, jest interakcja.  Wspólna zabawa z maluchem wciąga na długie godziny, a może być świetnym pretekstem do rozmowy o emocjach. 
  • Gry edukacyjne dla maluchów 2+ to aplikacja składająca się z 48 gier dla najmłodszych dzieci. Zabawne postaci wykonujące różne czynności (taniec, gotowanie, segregowanie etc) pomagają w nauce kreatywnego i logicznego myślenia, ćwiczą małą motorykę dziecka i kształtują jego wyobraźnię. Aplikacja sprawdzi się nawet dla rocznego dziecka i zbiera bardzo dobre recenzje.
  • SQULA to propozycja dla starszych dzieci (klasy 1-6), która wspiera naukę różnych przedmiotów szkolnych Twojej latorośli. Aktualizowana na bieżąco, bazuje na mechanizmie grywalizacji tzn. użytkownik może zdobywać punkty. Jeśli Twoje dziecko nie przepada za jakimś przedmiotem, ale lubi grać w gry, na pewno spodoba mu się taka forma nauki poprzez zabawę.

Jak widzisz, spędzanie przez Twoją pociechę czasu przed ekranem nie zawsze musi być stratą czasu i „psuciem wzroku”. Na rynku dostępne są przeróżne interaktywne aplikacje czy gry dla najmłodszych oferujące wiele wartościowych treści np. różne gry rozwijające pamięć, umiejętność planowania czy rozwiązywania problemów, zachęcające do logicznego, ale i niestandardowego myślenia, takie, w których dzieci uczą się tworzyć sztukę, muzykę czy rozwiązywać łamigłówki, aplikacje do nauki języka angielskiego lub innych języków obcych czy ciekawe aplikacje edukacyjne dla dzieci wspierające je w nauce różnych przedmiotów szkolnych.

Pamiętaj, przed rozpoczęciem użytkowania jakiejkolwiek apki przez Twoje dziecko, zainstaluj ją sama i sprawdź czy spełnia Twoje oczekiwania oraz czy jest dostosowana do wieku i etapu rozwoju Twojego malucha lub czy np. nie jest wskazane, by malec korzystał z niej pod opieką osoby dorosłej.  

Inny artykuł? Dziecko idealne proszę! Reszty nie trzeba. 

Jeśli dokucza Ci niestrawność, mamy dla Ciebie rozwiązanie! Sprawdź.  Zadbaj o swoje zdrowie! Więcej porad znajdziesz tutaj

Odporność z aloesu? Odpowiedź   tutaj