Dentosept szybko usuwa dolegliwości i przynosi ulgę.

Dentosept® – sprawdzony preparat przeciwzapalny

Opakowanie preparatu Dentosept - ziołowego leku na stany zapalne dziąseł

Wskazania:

  • Stany zapalne dziąseł i jamy ustnej
  • Zapalenie języka
  • Powierzchniowe zapalenie przyzębia
  • Krwawienie dziąseł
  • Stosowany pomocniczo w parodontozie

Działanie:

  • Przeciwzapalne
  • Przeciwbakteryjne
  • Odkażające
  • Ściągające

sprawdzony i skuteczny preparat na bazie ziół

Moździerz z ziołami wykorzystywanymi do produkcji preparatu Dentosept
Dentosept - ziołowy lek na stany zapalne jamy ustnej, krawienie dziąseł czy zapalenie języka
Kompleksowa profilaktyka

Dentosept® to znany i sprawdzony preparat na bazie ziół. Preparat wykazuje działanie ściągające i łagodnie przeciwzapalne na błony śluzowe jamy ustnej, związane z działaniem wyciągów z kory dębu, liścia szałwii i koszyczka rumianku.

Problemy zdrowotne w jamie ustnej u dorosłych

Zapalenie dziąseł

Zapalenie dziąseł to miejscowy proces zapalny, który przy zastosowaniu właściwego leczenia goi się bez śladu. Zapalenie dziąseł wywołane jest najczęściej przez bakterie tworzące płytkę na­zębną, gromadzącą się wokół szyjki zęba i w przestrzeniach międzyzębowych. Zaleganiu bakte­rii sprzyja obecność ubytków próchnicowych, starych nieszczelnych wypełnień, zużytych koron i mostów protetycznych. Zapalenie podtrzymują też źle utrzymane i nieprawidłowo, zbyt długo użytkowane protezy zębowe. Dziąsło staje się zaczerwienione, obrzęknięte i krwawi podczas szczotkowania. Nieleczone zapalenie dziąseł może rozszerzać się na kość i tkanki mocujące ząb w zębodole i najczęściej jest zapowiedzią zapalenia przyzębia. Zapalenie przyzębia może mieć zróżnicowany przebieg, lecz leczenie poszczególnych postaci jest podobne.

Zapalenie przyzębia zaawansowane (parodontoza)

Zapalenie przyzębia zaawansowane (nazywane również parodontozą) charakteryzuje się uszko­dzeniem więzadeł ozębnej i kości, które są odpowiedzialne za prawidłowe utrzymanie zębów. W wyniku tego dochodzi do ruchomości zębów, ich przemieszczania, powstawania ropni około­zębowych, a nawet utraty zębów. Na tym etapie rozwoju schorzenia leczenie jest trudne. Nie­rzadko konieczne jest usunięcie zęba. Znaczną rolę w rozwoju parodontozy odgrywają również mechanizmy odpornościowe i czynniki genetyczne.

Jak stosować lek Dentosept®?

Kto? Ile? Kiedy?

6–18 lat
po konsultacji z lekarzem według zaleceń lekarza

dorośli
1 miarka Dentoseptu
(10 ml)
uzupełnić wodą
(do górnej kreski)
według zaleceń lekarza

Skład

koszyczek rumianku, kora dębu, liść szałwii, ziele arniki, kłącza tataraku, ziele mięty pieprzowej, ziele tymianku.


Dentosept®,4,55 g/5 ml,płyn do stosowania w jamie ustnej . 100 ml produktu zawiera:wyciąg płynny złożony (0,65:1) z: koszyczka rumianku (Matricaria recutita L.), kory dębu (Quercus spp.), liścia szałwii (Salvia officinalis L.), ziela arniki (Arnica montana L.), kłącza tataraku (Acorus calamus L.), ziela mięty pieprzowej (Mentha piperita L.), ziela tymianku (Thymus spp.) (2/2/2/1/1/1/1). Ekstrahent: etanol 70% (V/V). Zawartość etanolu 60–70 % (V/V).

Wskazania:

lek tradycyjnie stosowany w zapaleniu dziąseł i jamy ustnej (w tym przy zapaleniu języka), powierzchniowym zapaleniu przyzębia, jako środek ściągający, przeciwbakteryjny i przeciwzapalny, w skłonności do krwawienia z dziąseł i pomocniczo w parodontozie jako środek ściągający. Produkt przeznaczony do stosowania tradycyjnego w wymienionych wskazaniach, a jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Przeciwwskazania:

uczulenie na arnikę, rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae), dawniej złożonych (Compositae), miętę, korę dębu, liść szałwii, kłącze tataraku, tymianek lub którykolwiek ze składników leku.

Podmiot odpowiedzialny:
Phytopharm Klęka S.A. ,
Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą.


DEN/04/2024/01

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Kontakt

Kontakt

CHCESZ ZGŁOSIĆ DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE LUB UZYSKAĆ INFORMACJĘ O PRODUKCIE

Dział Informacji Naukowej
e-mail: info@europlant-group.pl
tel.: +48 601 863 704,
+48 697 741 808

Sprzedaż do hurtowni i aptek:
tel.: +48 61 28 68 751
e-mail: hurtownia@europlant-group.pl