Dentosept szybko usuwa dolegliwości i przynosi ulgę.
Opakowanie preparatu Dentosept - ziołowego leku na stany zapalne dziąseł

Zastosowanie:

  • Urazy i uszkodzenia błony śluzowej
  • Afty

Działanie:

  • Natychmiastowa ulga w bólu
  • Szybkie gojenie
  • Izolacja uszkodzeń i zmian chorobowych
  • Już od pierwszego zastosowania

Skuteczność działania zapewniają polisacharydy z modrzewia europejskiego

polisacharydy z modrzewia europejskiego
Dentosept Pen - Długotrwałe działanie przeciwbólowe już od pierwszego zastosowania
Długotrwałe działanie przeciwbólowe

Dentosept® Pen ulga w bólu to innowacyjny aplikator w formie pena. Zapewnia precyzyjną aplikację żelu na miejsce chorobowo zmienione. Przynosi ulgę w bólu nawet do 3 godzin.* Dzięki kompaktowym rozmiarom możesz mieć go zawsze przy sobie.

* Potwierdzono w badaniu in vitro

Problemy zdrowotne w jamie ustnej u dorosłych

Afty

Afty to kilkumilimetrowe (3-4 mm) bolesne owrzodzenia na śluzówce jamy ustnej. Mają postać płytkiej nadżerki, pokrytej białym nalotem i otoczonej czerwonym, opuchniętym, zapalnym brzegiem. Zwykle występują one na wewnętrznych powierzchniach warg lub policzków. Ale mogą również pojawić się zarówno pod, jak i na powierzchni języka. Występują w postaci pojedynczych, jak również mnogich wykwitów. Często mają charakter nawrotowy, a ich pojawienie może powodować dyskomfort, pieczenie, a nawet ból.

Afty w jamie ustnej występują z powodu zmniejszonej odporności, kiedy to w podrażnionym miejscu lub ranie rozwija się stan zapalny. Zmiany w jamie ustnej często pojawiają się również w wyniku złego dopasowania protez lub aparatów ortodontycznych.

Afty i zmiany w jamie ustnej są często bardzo bolesne, zwłaszcza gdy są narażone na działanie drażniącego pożywienia oraz/lub napojów. Zawarty w Dentosept® Pen ulga w bólu polimer tworzy na powierzchni błony śluzowej cienką i niezauważalną warstwę ochronną, która powleka rany i zmiany, tworząc barierę przed pokarmem, śliną czy kwaśnymi napojami. W ten sposób można również leczyć urazy wynikające ze źle dopasowanej protezy lub aparatu ortodontycznego.

Aplikator

Jak stosować wyrób medyczny Dentosept® Pen ulga w bólu?

Kto? Kiedy?

2–12 lat
3x
Do 3 razy dziennie

12+ lat i dorośli
3-10x
Od 3 do 10 razy dziennie

Skład

woda, polimery syntetyczne i naturalne, polisacharydy adhezyjne otrzymane z modrzewia, Laureth-9, środki konserwujące, aromaty.


Dentosept® Pen ulga w bólu, wyrób medyczny
sztyft do stosowania w jamie ustnej.

Ostrzeżenia:

Może powodować suchość w ustach oraz zaczerwienienia, opuchliznę i uczucie pieczenia w ustach w przypadku nadwrażliwości. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki wyrobu. Do stosowania miejscowego w jamie ustnej. Unikać kontaktu wyrobu z oczami. Nie stosować po upływie terminu ważności. Jeśli objawy się utrzymują, należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy przekraczać dawki maksymalnej ani okresu leczenia przekraczającego 14 dni. Nie używać w okresie ciąży i karmienia piersią.

Wytwórca:
Oystershell NV
Nijverheidsweg 10
9820 Merelbeke
BELGIUM

Dystrybutor:
Phytopharm Klęka S.A.,
Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą

Kontakt

Kontakt

CHCESZ ZGŁOSIĆ DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE LUB UZYSKAĆ INFORMACJĘ O PRODUKCIE

Dział Informacji Naukowej
e-mail: info@europlant-group.pl
tel.: +48 601 863 704,
+48 697 741 808

Sprzedaż do hurtowni i aptek:
tel.: +48 61 28 68 751
e-mail: hurtownia@europlant-group.pl